Prihlásenie

Article IMG

Staňte sa členom...

itSMF Slovensko je uznávaná profesijná organizácia v oblasti riadenia IT služieb podľa ITIL®. Získajte prístup k vedomostiam, ktoré sa stanú návodom ako k zlepšiť výkonnosť a kvalitu vašich IT služieb a využite ďalšie z množstva výhod členstva.

Viac informácií…

Všetky novinky

Klubový večer - ISACA Slovensko

 Názov: Informačná bezpečnosť v malých a stredných firmách

Termín: 2.12.2015

Miesto konania: Ernst & Young, s.r.o., Hodžovo námestie 1A, 811 06 Bratislava

Účastnícky poplatok: členovia ISACA Slovensko a itSMF Slovensko vstup voľný pre registrovaných účastníkov, nečlenovia 30,- EUR

Celý článok…

Spustili sme web konferencie 2016

 itsmfwebconf

Celý článok…

Call for paper / Výzva pre rečníkov

…staň sa aj ty súčasťou našej konferencie…

Chceli by ste byť jedným zo skvelých rečníkov na našej konferencii alebo viesť vlastný workshop? Pošlite nám email s krátkym CV a návrhom témy. Preferujeme témy s motívom "7" ako napríklad "7 chýb IT" alebo "7 ITSM implementačných chýb". V prípade, ak máte nápad aj na inú pútavú tému, neváhajte nám ju poslať.

Celý článok…

Agile Breakfast

Pozývame Vás na už štvrtý Agile  Breakfast, ktoré organizuje mimacom v spolupráci s FIIT STU. Akcia bude zameraná na inováciu v rámci spoločnosti a jej často zabudnutú, prehliadanú a podceňovanú súčasť – proces adopcie.


Celý článok…

Workshopday itSMF Slovensko 2015

Dňa 22.10.2015 sa v hoteli Tatra v Bratislave uskutočnil „Workshopday itSMF Slovensko 2015“.

Na akcii sa zúčastnilo 45 IT odborníkov.Tohtoročný program workshopu bol znovu veľmi zaujimavý a tematicky zameraný najmä pre štátnu a inú verejnú správu v SR. Na úvode akcie podpredseda združenia Ing. Miroslav Hlohovský predniesol Finálnu správu k zhodnoteniu riadenia prevádzky IT, v ktorej prezentoval výsledky prieskumu pracovnej skupiny WG08 zameranej na posúdenie stavu procesov, ľudských zdrojov a nástrojov na ústredných orgánoch štátnej správy.

 

Celý článok…

Globálna spolupráca s AXELOS

100. 000 profesionálov v oblasti riadenia IT služieb po celom svete bude ťažiť z nových partnerských vzťahov medzi itSMF a AXELOS.

itSMF, IT Service Management Forum sa dohodlo na novej globálnej spolupráci s AXELOS, vlastníkom ITIL® - svetovo najpoužívanejšieho rámca pre ITSM a PRINCE2® - de facto štandardom pre riadenie projektov.

Ako súčasť novej spolupráce s AXELOS, všetci členovia budú mať nárok využiť doživotne zvýhodnené členstvo v programe pre profesionálny rozvoj (PDP - Program Professional Development). Program bol spustený v septembri 2015.

Celý článok…

Finálna správa prevádzky IT štátnej správy

Zhodnotenie (assessment) riadenia prevádzky IT na ústredných orgánoch štátnej správy má za cieľ zmapovať aktuálny stav riadenia IT prevádzky a navrhnúť odporúčania na zlepšenie. Posúdenie aktuálneho stavu je porovnávané (benchmarking) voči medzinárodným odporúčaniam a metodikám ITIL® a COBIT®. Hlavne ITIL® vychádza práve zo štátnej správy (UK, HM Government), a preto môže slúžiť ako dobrý základ pre benchmarking štátnej správy v Slovenskej republike.

Celý článok…

Klubový večer

Dovoľujeme si Vás pozvať na klubový večer  organizovaný ISACA Slovensko
Názov: Bezpečnosť prevádzkovej technológie – aktuálne správy z regiónu
Termín: 27.10.2015, 16:00 – 18:00
Miesto konania:  Ernst & Young, s.r.o., Hodžovo námestie 1A, 811 06 Bratislava, 
Účastnícky poplatok: členovia itSMF Slovensko vstup voľný pre registrovaných účastníkov, nečlenovia 30,- EUR
Parkovanie: parkovanie nie je zabezpečené na mieste konania akcie. Parkovať je možné na platených parkoviskách v Tatracentre, popr. na parkovisku na Banskobystrickej ulici.


Celý článok…

Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2015

 Bratislava, štvrtok 1. októbra 2015 – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 1. 10. 2015 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už pätnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.  Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch firiem, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.

Celý článok…

Prvé výsledky z Benchmarkingu prevádzky IT v štátnej správe

IT manažéri riadia IT projekty a prevádzku za stovky miliónov €, ale len 12% z nich má vzdelanie v oblasti riadenia IT.

Na IT systémy vynakladá štátna správa stovky miliónov €, ale za posledné 3 roky len 6% zamestnancov v IT absolvovalo vzdelávanie v oblasti riadenia IT.

Podmienka pre riadiacu funkciu v štátnej správe je VŠ II. stupňa, napriek tomu len 12% IT manažérov má VŠ so zameraním na IT alebo manažment.

8% organizácií uviedlo, že vie plne preukázať, aké IT služby organizácia financuje.

Celý článok…
10


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...