Prihlásenie

Article IMG

Staňte sa členom...

itSMF Slovensko je uznávaná profesijná organizácia v oblasti riadenia IT služieb podľa ITIL®. Získajte prístup k vedomostiam, ktoré sa stanú návodom ako k zlepšiť výkonnosť a kvalitu vašich IT služieb a využite ďalšie z množstva výhod členstva.

Viac informácií…

Všetky novinky

Globálna spolupráca s AXELOS

100. 000 profesionálov v oblasti riadenia IT služieb po celom svete bude ťažiť z nových partnerských vzťahov medzi itSMF a AXELOS.

itSMF, IT Service Management Forum sa dohodlo na novej globálnej spolupráci s AXELOS, vlastníkom ITIL® - svetovo najpoužívanejšieho rámca pre ITSM a PRINCE2® - de facto štandardom pre riadenie projektov.

Ako súčasť novej spolupráce s AXELOS, všetci členovia budú mať nárok využiť doživotne zvýhodnené členstvo v programe pre profesionálny rozvoj (PDP - Program Professional Development). Program bol spustený v septembri 2015.

Celý článok…

Finálna správa prevádzky IT štátnej správy

Zhodnotenie (assessment) riadenia prevádzky IT na ústredných orgánoch štátnej správy má za cieľ zmapovať aktuálny stav riadenia IT prevádzky a navrhnúť odporúčania na zlepšenie. Posúdenie aktuálneho stavu je porovnávané (benchmarking) voči medzinárodným odporúčaniam a metodikám ITIL® a COBIT®. Hlavne ITIL® vychádza práve zo štátnej správy (UK, HM Government), a preto môže slúžiť ako dobrý základ pre benchmarking štátnej správy v Slovenskej republike.

Celý článok…

Klubový večer

Dovoľujeme si Vás pozvať na klubový večer  organizovaný ISACA Slovensko
Názov: Bezpečnosť prevádzkovej technológie – aktuálne správy z regiónu
Termín: 27.10.2015, 16:00 – 18:00
Miesto konania:  Ernst & Young, s.r.o., Hodžovo námestie 1A, 811 06 Bratislava, 
Účastnícky poplatok: členovia itSMF Slovensko vstup voľný pre registrovaných účastníkov, nečlenovia 30,- EUR
Parkovanie: parkovanie nie je zabezpečené na mieste konania akcie. Parkovať je možné na platených parkoviskách v Tatracentre, popr. na parkovisku na Banskobystrickej ulici.


Celý článok…

Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2015

 Bratislava, štvrtok 1. októbra 2015 – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 1. 10. 2015 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už pätnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.  Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch firiem, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.

Celý článok…

Prvé výsledky z Benchmarkingu prevádzky IT v štátnej správe

IT manažéri riadia IT projekty a prevádzku za stovky miliónov €, ale len 12% z nich má vzdelanie v oblasti riadenia IT.

Na IT systémy vynakladá štátna správa stovky miliónov €, ale za posledné 3 roky len 6% zamestnancov v IT absolvovalo vzdelávanie v oblasti riadenia IT.

Podmienka pre riadiacu funkciu v štátnej správe je VŠ II. stupňa, napriek tomu len 12% IT manažérov má VŠ so zameraním na IT alebo manažment.

8% organizácií uviedlo, že vie plne preukázať, aké IT služby organizácia financuje.

Celý článok…

Workshop Day 2015

itSMF Slovensko Vás pozýva na "Workshopday itSMF Slovensko 2015", tématicky zameraný najmä pre štátnu a inú verejnú správu v SR 22.10.2015 v Bratislave v hoteli TATRA.

Program "Workshopday itSMF Slovensko 2015" chce hlavne osloviť cieľovú skupinu, ktorá má svoje špecifiká a zároveň osobitné typy ťažkostí pri prevádzkovaní IT služieb. Za uplynulé roky sa štátna a iná verejná správa v SR stala príkladom pre okolité krajiny v napredovaní v oblasti digitalizácie a zavedenia elektronických služieb, a to najmä prostredníctvom eurofondov. Na druhej strane sa ani nevyhla chybám a zaváhaniam, z ktorých je možné sa ponaučiť ak budú otvorene komunikované a diskutované v odbornom kruhu.

Celý článok…

Konferencia eFocus: Súčasnosť a budúcnosť ochrany osobných údajov

Cieľom konferencie je priblížiť aktuálny stav ochrany osobných údajov u nás a v zahraničí ako aj načrtnúť princípy pripravovanej novej európskej legislatívy pre ochranu osobných údajov. K tejto téme sa vyjadria prizvaní experti, bývalý  predseda českého Úradu na ochranu osobných údajov a ex-komisár pre ochranu údajov Rady Európy ako aj zástupy Úrad na ochranu osobných údajov SR.

Celý článok…

Service Delivery Forum International 2015

 sdfi-2013_490x278

"BETTER IT SERVICES - OPPORTUNITY FOR BUSINESS"

 

Celý článok…

iTMForum o našej konferencii

konferenceitsmf2015-600x150 

Chcete vedieť aké prednášky boli na našej konferencii? Prečítajte si článok nášho mediálneho partnera iTMForum.

Celý článok…

Správa z konferencie 2015

foto_poharV dňoch 16. - 17.4 2015 sa v hoteli Tatra v Bratislave uskutočnila 9. výročná odborná konferencia itSMF Slovensko 2015“ s podtitulom „Je IT váš partner v biznise?“

Na konferencii sa zúčastnilo 100 IT odborníkov nielen zo Slovenska , ale aj z Českej republiky. Tohtoročný program bol veľmi zaujimavý a všetci prednášajúci patria medzi špičkových odborníkov, ktorí udržali pozornosť účastníkov od začiatku až do konca.

Celý článok…


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

20.2. 2019 – Praktické skúsenosti s ITSM nástrojmi

29.1. 2019 – Requirements engineering

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...