Prihlásenie

Article IMG

Staňte sa členom...

itSMF Slovensko je uznávaná profesijná organizácia v oblasti riadenia IT služieb podľa ITIL®. Získajte prístup k vedomostiam, ktoré sa stanú návodom ako k zlepšiť výkonnosť a kvalitu vašich IT služieb a využite ďalšie z množstva výhod členstva.

Viac informácií…

Všetky novinky

Globálny prieskum stavu ITSM

Zapojte sa do globálneho prieskumu súčasného stavu ITSM a budúcich potrieb, ktorý je organizovaný itSMF International. Tento prieskum je otvorený pre všetkých profesionálov riadenia IT služieb. Oceňujeme vašu pomoc pri vyplnení tohto prieskumu. Vyplňte dotazník a ak budete mať šťastie, tak ako odmenu môžete dostať iPad 2 Air Wi-Fi (alebo iný produkt Apple rovnakej hodnoty - napr. Apple Watch).

Celý článok…

T@F: Referenčná architektúra pre IT služby

 IT4ITTM - V odborných kruhoch sa už pred časom objavila táto skratka. O čo vlastne ide? Nejedná sa o žiadny nový buzzword, ale o seriózny súbor štandardov a odporúčaní pre IT. Dnes sa viac a viac presadzuje a mnohé spoločnosti za pomoci IT4IT dokážu fungovať rýchlejšie a za menšie náklady a tým získavajú konkurenčnú výhodu. Najbližší klubový večer ponúka základný prehľad o IT4IT, jeho hodnotových tokoch, referenčnej architektúre a vzťahu s ITIL best practice. Pripravil Pavol Holbík zo spoločnosti Omnicom, ktorá poskytuje IT manažérske vzdelávanie a poradenstvo.

IT4ITTM je ochranná známka spoločnosti Open Group

Účastnícky poplatok: členovia itSMF Slovensko, ISACA Slovensko vstup voľný pre registrovaných účastníkov

nečlenovia 10,- EUR 

Celý článok…

itSMF International E-zine Forum Focus – Edition 2

 

e-zine22. ročník itSMF International e-zinu Forum Focusu je teraz k dispozícii. Jedná sa o špeciálne vianočné vydanie a obsahuje veľa zaujímavého sviatočného čítania, ktoré zoširoka predstavuje ITSM špecializáciu. Toto vydanie obsahuje opäť výborné články od uznávaných prispievateľov a správy z krajín ako  Veľká Británia, Portugalsko, Nový Zéland a Fínsko.
Celý článok…

itSMFi - Call for article

itSMF International pripravuje 2.číslo e-magazínu Forum Focus. Ak máte zaujímavý článok, projekt, alebo sa chcete podeliť o skúsenosti, a je k tomu všetko aj v angličtine, pošlite prosím na email: backoffice@itsmf.sk

Deadline: 12.12.2016

Celý článok…

Klubový večer: DevOps

Vážení členovia a sympatizanti združenia, pozývame Vás na Tea@five- klubový večer, ktorý sa uskutoční pod taktovkou Miroslava Petreka. Témou klubového večera bude DevOps. DevOps, slovné spojenie vyjadrujúce Development (vývoj) a Operation (prevádzku) reprezentuje prístup pre celý hodnotový reťazec služby od vývoja až po prevádzku. DevOps zatiaľ nie je presne zdokumentovaný súbor odporúčaní, postupov či predpisov tak ako napríklad ITIL®, Agile, Prince2®,Cobit... Nie je to konkrétny nástroj, technika, proces či pracovná pozícia, prípadne nový tím vo vašej organizácii. DevOps v mnohých ohľadoch predstavuje zastrešujúci koncept, ktorý napomáha spolupráci vývoja a prevádzky. Ak sa chcete dozvedieť viac o silných či slabých stránkach DevOps, pre koho je určený, či potrebujete pochopiť širší záber tohoto filozofického prístupu založenom na Agile a Lean princípoch, radi Vás uvítame na našom T@F.


Celý článok…

ITSM Projekt roka 2016


logo200px_v2itSMF Slovensko vyhlasuje súťaž „NAJLEPŠÍ ITSM PROJEKT ROKA 2016“. V prípade ak ste v roku 2016 realizovali a ukončili ITSM projekt a chcete odprezentovať jeho výsledky v rámci odbornej verejnosti a účastníkov itSMF konferencie, neváhajte a prihláste svoj projekt do súťaže.

Celý článok…

Paul Wilkinson bude prednášať na Slovensku

 Paul Wilkinson bude spolu s ďalšími zahraničnými speakrami prednášať na medzinárodnej konferencii itSMF Slovensko, ktorá sa uskutoční 8.-9.2.2017.

paul%20wilkinson%20mensi 

Celý článok…

Predstavujeme ďalšieho spíkra

 petersen_intro

Celý článok…

Case study: Building a service portfolio

This case study summarizes Danish company NNIT's service portfolio implementation project and provides other IT organizations with practical tips on how to get started. It also describes some of the challenges, do’s and don’ts, and benefits achieved during and after the project.

Celý článok…

HODNOTA ZA PENIAZE: VEĽA PEŇAZÍ ZA TAK MÁLO MUZIKY

14702357_855156464585309_3908909561801263417_nSme radi, že už je to aj oficiálne zistenie v správe MF SR - UHP, na čo sme upozorňovali už minulý rok. Zo správy: "O interných ľudských zdrojoch podieľajúcich sa na štátnom IT nie sú skoro žiadne informácie. Jediným dostupným zdrojom je prieskum organizácie itSMF poukazujúci na slabú odbornú pripravenosť vedúcich zamestnancov v štátnom.“

Celý článok…


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

20.2. 2019 – Praktické skúsenosti s ITSM nástrojmi

29.1. 2019 – Requirements engineering

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...