itSMF > itSMF Slovensko > itSMF SK správy

Riadenie IT služieb v ISO normách

Zrejme prvým, kto vedecky analyzoval pojem „kvalita“ je Aristoteles zo Stageiry. Tento filozof uvažoval o kvalite ako o podstate, ktorá je inak sama o sebe nepoznateľná. V Aristotelových spisoch je kvalita ako kategória myslenia kladená hneď za podstatu a kvantitu.

Počiatky histórie kvality sú datované storočím pary, kedy došlo ku prudkému rozvoju hromadnej výroby a ku deľbe práce. Toto obdobie bolo charakterizované novými rizikami, ktoré priniesol rozvoj techniky. Spočiatku bola preto kvalita chápaná ako prevádzková bezpečnosť výrobkov.

Celý článok…

Call for paper - konferencia itSMF 2014

matrix_konf_s235Vážení členovia, sympatizanti itSMF Slovensko,

6. mája 2014 sa uskutoční 8. výročná konferencia itSMF Slovensko, s podtitulom „Nič nie je ako sa zdá“

Téma konferencie je zameraná na prácu stredného a vyššieho manažmentu IT prevádzky. Ak máte záujem aktívne sa podeliť o vaše odborné znalosti ako i praktické skúsenosti s ostatnými členmi itSMF Slovensko a zúčastnenou odbornou verejnosťou dajte nám vedieť.

Celý článok…

Call for sponsors - konferencia itSMF 2014

Na odbornej konferencii „itSMF Slovensko 2014“, ktorá sa uskutoční 6.mája 2014, je možná aktívna účasť partnerov prostredníctvom sponzoringu. V prípade, že máte záujem stať sa partnerom, môžete svoj záujem o sponzorskú spoluprácu prejaviť zaslaním emailu na adresu: backoffice@itsmf.sk najneskôr do 28.2.2014. 

Celý článok…

Outsourcing IT služieb včera, dnes a zajtra

Článok Michala Brósku, člena Správnej rady itSMF Slovensko, o minulosti, súčasnosti a budúcnosti Outsourcingu IT služieb.
Celý článok…

Rozhovor s víťazom súťaže ITSM Projekt roka

itsm_winner2012_smPrinášame Vám rozhovor so Zuzanou Drábovou zo spoločnosti T-Systems Slovakia s.r.o. víťazom súťaže ITSM projekt roka. Projekt Štandardizácia Event managementu bol zrealizovaný v prostredí spoločnosti T-Systems Švajciarsko.

Celý článok…

Ako na Request fulfillment

rf_blogAký je rozdiel medzi incidentom a žiadosťou? Prečo niektoré firmy stále riešia žiadosti procesom incident manažment? Ako začať s implementáciou tohto procesu? Čo to prinesie? Tak na tieto otázky sa snaží odpovedať nasledovný článok.
Celý článok…

Pozvánka na 8.výročnú konferenciu itSMF Czech Republic

Vážení členovia, v mene itSMF Czech Republic Vá pozývame na 8. výročnú konferenciu itSMF Czech Republic, ktorá sa bude venovať téme "Štíhlý IT Service management". Tento rok sa uskutoční v stredu 23.10. v TOP Hotelu Praha. Tak ako v minulom roku bude program konferencie prebiehať paralelne v dvoch sálach, tak aby ste si mohli vybrať čo najzaujímavejšie témy.

Celý článok…

Pozvánka na WSD2013

exterier-c_0Vážení priatelia a priaznivci itSMF, 
pozývame Vás na tradičné pracovno-diskusné stretnutie – itSMF Workshop Day, ktoré sa uskutoční 24. Októbra 2013 v priestoroch hotela Chopin v Bratislave. Pripravili sme pre Vás 2 témy vo forme workshopu, s cieľom povzbudiť účastníkov k diskusii a zdieľaniu vlastných skúseností a názorov súvisiacich s riadením IT služieb.

Celý článok…

Implementujeme ITSM podľa modelu ITIL

Článok Ivana Makatúru o odporúčaniach pre implementáciu ITSM podľa modelu ITIL. Článok vznikol ako voľné spracovanie prezentácie Milinda Govekara “Practical Advice to Successfully Implement ITIL Best Practices”, Gartner Inc.  

Celý článok…

Preklad ISO/IEC 20000-1

Pracovná skupina WG 01 pripravuje preklad revidovaného vydania normy ISO/IEC 20000-1, 2011, čím sa zabezpečí aktualizácia normy v slovenskom jazyku a účasť širšej odbornej verejnosti na preklade a hlavne na pripomienkovaní prekladu. Pridanou hodnotou bude aj bilingválne znenie normy v slovenskom a pôvodnom anglickom jazyku. Preklad by mal byť ukončený do konca roku 2013.
Celý článok…

Všetky novinky


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...