itSMF > itSMF Slovensko > itSMF SK správy

Registrácia na konferenciu otvorená

konf2014_predn

8. výročná konferencia sa uskutoční 5.- 6. mája 2014 v krásnom prostredí pod hradom Devín (hotel Hradná Brána). Pripravili sme pre vás skvelý program, ktorý reflektuje najnovšie trendy a myšlienky v riadení IT. Na konferencii vystúpia svetové osobnosti z oblasti IT, ktoré výrazne ovplyvňujú smerovanie IT vo svete. Dlhoročné skúsenosti itSMF Slovensko s organizovaním tejto prestížnej akcie a účasť svetových osobností sľubujú, že pôjde o najvýznamnejšie podujatie v oblasti IT v SR. Počet miest je veľmi limitovaný, preto neváhajte a prihláste sa na konferenciu čo najskôr.

Celý článok…

Nové vedenie itSMF International

Novým Chairmanom itSMF International sa stal Bartosz Gorczynski z Poľska, ktorý vystúpi aj na našej májovej výročnej konferencii.
Celý článok…

Súťaž - Najlepší ITSM projekt

logo_sutaz2012itSMF Slovensko vyhlasuje tretí ročník súťaže „NAJLEPŠÍ ITSM PROJEKT ROKA 2013“. V prípade ak ste v roku 2013 realizovali a ukončili ITSM projekt a chcete odprezentovať jeho výsledky v rámci odbornej verejnosti a účastníkov itSMF konferencie, neváhajte a prihláste svoj projekt do súťaže. Súťaže sa môže zúčastniť každý projekt, ktorého predmetom bol návrh a zavedenie procesov ITIL v2 alebo ITIL v3.
Celý článok…

Riadenie IT služieb v ISO normách

Zrejme prvým, kto vedecky analyzoval pojem „kvalita“ je Aristoteles zo Stageiry. Tento filozof uvažoval o kvalite ako o podstate, ktorá je inak sama o sebe nepoznateľná. V Aristotelových spisoch je kvalita ako kategória myslenia kladená hneď za podstatu a kvantitu.

Počiatky histórie kvality sú datované storočím pary, kedy došlo ku prudkému rozvoju hromadnej výroby a ku deľbe práce. Toto obdobie bolo charakterizované novými rizikami, ktoré priniesol rozvoj techniky. Spočiatku bola preto kvalita chápaná ako prevádzková bezpečnosť výrobkov.

Celý článok…

Call for paper - konferencia itSMF 2014

matrix_konf_s235Vážení členovia, sympatizanti itSMF Slovensko,

6. mája 2014 sa uskutoční 8. výročná konferencia itSMF Slovensko, s podtitulom „Nič nie je ako sa zdá“

Téma konferencie je zameraná na prácu stredného a vyššieho manažmentu IT prevádzky. Ak máte záujem aktívne sa podeliť o vaše odborné znalosti ako i praktické skúsenosti s ostatnými členmi itSMF Slovensko a zúčastnenou odbornou verejnosťou dajte nám vedieť.

Celý článok…

Call for sponsors - konferencia itSMF 2014

Na odbornej konferencii „itSMF Slovensko 2014“, ktorá sa uskutoční 6.mája 2014, je možná aktívna účasť partnerov prostredníctvom sponzoringu. V prípade, že máte záujem stať sa partnerom, môžete svoj záujem o sponzorskú spoluprácu prejaviť zaslaním emailu na adresu: backoffice@itsmf.sk najneskôr do 28.2.2014. 

Celý článok…

Outsourcing IT služieb včera, dnes a zajtra

Článok Michala Brósku, člena Správnej rady itSMF Slovensko, o minulosti, súčasnosti a budúcnosti Outsourcingu IT služieb.
Celý článok…

Rozhovor s víťazom súťaže ITSM Projekt roka

itsm_winner2012_smPrinášame Vám rozhovor so Zuzanou Drábovou zo spoločnosti T-Systems Slovakia s.r.o. víťazom súťaže ITSM projekt roka. Projekt Štandardizácia Event managementu bol zrealizovaný v prostredí spoločnosti T-Systems Švajciarsko.

Celý článok…

Ako na Request fulfillment

rf_blogAký je rozdiel medzi incidentom a žiadosťou? Prečo niektoré firmy stále riešia žiadosti procesom incident manažment? Ako začať s implementáciou tohto procesu? Čo to prinesie? Tak na tieto otázky sa snaží odpovedať nasledovný článok.
Celý článok…

Pozvánka na 8.výročnú konferenciu itSMF Czech Republic

Vážení členovia, v mene itSMF Czech Republic Vá pozývame na 8. výročnú konferenciu itSMF Czech Republic, ktorá sa bude venovať téme "Štíhlý IT Service management". Tento rok sa uskutoční v stredu 23.10. v TOP Hotelu Praha. Tak ako v minulom roku bude program konferencie prebiehať paralelne v dvoch sálach, tak aby ste si mohli vybrať čo najzaujímavejšie témy.

Celý článok…

Všetky novinky


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

20.2. 2019 – Praktické skúsenosti s ITSM nástrojmi

29.1. 2019 – Requirements engineering

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...