itSMF > itSMF Slovensko > itSMF SK správy

Blog Mareka Černeja: „ITSM never dies“ alebo ak by bol James Bond ITčkárom

 itsmf-768x292

Celý článok…

Paul Wilkinson blog - A roll of sticky tape! - the most important DevOps tool.

phoenix
Celý článok…

Fotografie, prezentácie a články z konferencie

itsmf-svk-conference-2017-500px 

Ďakujeme za účasť. Pozrite si fotografie, prezentácie a články z konferencie.

Celý článok…

VZ 2017 pozvánka

Vážení členovia itSMF Slovensko,  

dovoľujeme si Vás pozvať na riadne Valné zhromaždenie itSMF Slovensko (VZ), ktoré sa uskutoční dňa 30.3.2017 (štvrtok) v Sanofi - aventis Pharma Slovakia s.r.o., Aupark tower, 6.poschodie, zasadačka VIP, Bratislava od 17:00.

Celý článok…

„IT4IT Reference Architecture“

T@F – Čaj o piatej. Témou ďalšieho z diskusných večerov itSMF, ktorý sa konal 17.1.2017, bola „IT4IT Reference Architecture“. Krátke predstavenie IT4IT od Open Group v úvode stretnutia vystriedala bohatá diskusia k jednotlivým častiam. 

Celý článok…

Globálny prieskum stavu ITSM

Zapojte sa do globálneho prieskumu súčasného stavu ITSM a budúcich potrieb, ktorý je organizovaný itSMF International. Tento prieskum je otvorený pre všetkých profesionálov riadenia IT služieb. Oceňujeme vašu pomoc pri vyplnení tohto prieskumu. Vyplňte dotazník a ak budete mať šťastie, tak ako odmenu môžete dostať iPad 2 Air Wi-Fi (alebo iný produkt Apple rovnakej hodnoty - napr. Apple Watch).

Celý článok…

T@F: Referenčná architektúra pre IT služby

 IT4ITTM - V odborných kruhoch sa už pred časom objavila táto skratka. O čo vlastne ide? Nejedná sa o žiadny nový buzzword, ale o seriózny súbor štandardov a odporúčaní pre IT. Dnes sa viac a viac presadzuje a mnohé spoločnosti za pomoci IT4IT dokážu fungovať rýchlejšie a za menšie náklady a tým získavajú konkurenčnú výhodu. Najbližší klubový večer ponúka základný prehľad o IT4IT, jeho hodnotových tokoch, referenčnej architektúre a vzťahu s ITIL best practice. Pripravil Pavol Holbík zo spoločnosti Omnicom, ktorá poskytuje IT manažérske vzdelávanie a poradenstvo.

IT4ITTM je ochranná známka spoločnosti Open Group

Účastnícky poplatok: členovia itSMF Slovensko, ISACA Slovensko vstup voľný pre registrovaných účastníkov

nečlenovia 10,- EUR 

Celý článok…

itSMF International E-zine Forum Focus – Edition 2

 

e-zine22. ročník itSMF International e-zinu Forum Focusu je teraz k dispozícii. Jedná sa o špeciálne vianočné vydanie a obsahuje veľa zaujímavého sviatočného čítania, ktoré zoširoka predstavuje ITSM špecializáciu. Toto vydanie obsahuje opäť výborné články od uznávaných prispievateľov a správy z krajín ako  Veľká Británia, Portugalsko, Nový Zéland a Fínsko.
Celý článok…

itSMFi - Call for article

itSMF International pripravuje 2.číslo e-magazínu Forum Focus. Ak máte zaujímavý článok, projekt, alebo sa chcete podeliť o skúsenosti, a je k tomu všetko aj v angličtine, pošlite prosím na email: backoffice@itsmf.sk

Deadline: 12.12.2016

Celý článok…

Klubový večer: DevOps

Vážení členovia a sympatizanti združenia, pozývame Vás na Tea@five- klubový večer, ktorý sa uskutoční pod taktovkou Miroslava Petreka. Témou klubového večera bude DevOps. DevOps, slovné spojenie vyjadrujúce Development (vývoj) a Operation (prevádzku) reprezentuje prístup pre celý hodnotový reťazec služby od vývoja až po prevádzku. DevOps zatiaľ nie je presne zdokumentovaný súbor odporúčaní, postupov či predpisov tak ako napríklad ITIL®, Agile, Prince2®,Cobit... Nie je to konkrétny nástroj, technika, proces či pracovná pozícia, prípadne nový tím vo vašej organizácii. DevOps v mnohých ohľadoch predstavuje zastrešujúci koncept, ktorý napomáha spolupráci vývoja a prevádzky. Ak sa chcete dozvedieť viac o silných či slabých stránkach DevOps, pre koho je určený, či potrebujete pochopiť širší záber tohoto filozofického prístupu založenom na Agile a Lean princípoch, radi Vás uvítame na našom T@F.


Celý článok…

Všetky novinky


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

20.2. 2019 – Praktické skúsenosti s ITSM nástrojmi

29.1. 2019 – Requirements engineering

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...