itSMF > itSMF Slovensko > itSMF SK správy

Finálna správa prevádzky IT štátnej správy

Zhodnotenie (assessment) riadenia prevádzky IT na ústredných orgánoch štátnej správy má za cieľ zmapovať aktuálny stav riadenia IT prevádzky a navrhnúť odporúčania na zlepšenie. Posúdenie aktuálneho stavu je porovnávané (benchmarking) voči medzinárodným odporúčaniam a metodikám ITIL® a COBIT®. Hlavne ITIL® vychádza práve zo štátnej správy (UK, HM Government), a preto môže slúžiť ako dobrý základ pre benchmarking štátnej správy v Slovenskej republike.

Celý článok…

Klubový večer

Dovoľujeme si Vás pozvať na klubový večer  organizovaný ISACA Slovensko
Názov: Bezpečnosť prevádzkovej technológie – aktuálne správy z regiónu
Termín: 27.10.2015, 16:00 – 18:00
Miesto konania:  Ernst & Young, s.r.o., Hodžovo námestie 1A, 811 06 Bratislava, 
Účastnícky poplatok: členovia itSMF Slovensko vstup voľný pre registrovaných účastníkov, nečlenovia 30,- EUR
Parkovanie: parkovanie nie je zabezpečené na mieste konania akcie. Parkovať je možné na platených parkoviskách v Tatracentre, popr. na parkovisku na Banskobystrickej ulici.


Celý článok…

Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2015

 Bratislava, štvrtok 1. októbra 2015 – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 1. 10. 2015 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už pätnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.  Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch firiem, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.

Celý článok…

Prvé výsledky z Benchmarkingu prevádzky IT v štátnej správe

IT manažéri riadia IT projekty a prevádzku za stovky miliónov €, ale len 12% z nich má vzdelanie v oblasti riadenia IT.

Na IT systémy vynakladá štátna správa stovky miliónov €, ale za posledné 3 roky len 6% zamestnancov v IT absolvovalo vzdelávanie v oblasti riadenia IT.

Podmienka pre riadiacu funkciu v štátnej správe je VŠ II. stupňa, napriek tomu len 12% IT manažérov má VŠ so zameraním na IT alebo manažment.

8% organizácií uviedlo, že vie plne preukázať, aké IT služby organizácia financuje.

Celý článok…

Zvýšte svoje kariérne možnosti v IT audite. Získajte certifikát CISA!

 Dovoľujeme si Vás pozvať na prípravný kurz profesijnej kvalifikácie CISA (Certified Information Systems Auditor).

CISA je medzinárodne uznávaná kvalifikácia, ktorá dokazuje, že jej absolventi majú vysokú úroveň vedomostí a skúseností v oblasti auditu IS, spôsobilosť v oblasti zabezpečenia a dostupnosti, znalosť príslušných noriem, integrity a vývoja softvéru. Kvalifikácia je určená najmä špecialistom, ktorí riadia, kontrolujú a hodnotia informačné technológie a informačné systémy v organizáciách.

Viac informácií o pripravovanom kurze nájdete na: 

http://www.isaca.sk/certification/priprava-na-skusky/

Celý článok…

Workshop Day 2015

itSMF Slovensko Vás pozýva na "Workshopday itSMF Slovensko 2015", tématicky zameraný najmä pre štátnu a inú verejnú správu v SR 22.10.2015 v Bratislave v hoteli TATRA.

Program "Workshopday itSMF Slovensko 2015" chce hlavne osloviť cieľovú skupinu, ktorá má svoje špecifiká a zároveň osobitné typy ťažkostí pri prevádzkovaní IT služieb. Za uplynulé roky sa štátna a iná verejná správa v SR stala príkladom pre okolité krajiny v napredovaní v oblasti digitalizácie a zavedenia elektronických služieb, a to najmä prostredníctvom eurofondov. Na druhej strane sa ani nevyhla chybám a zaváhaniam, z ktorých je možné sa ponaučiť ak budú otvorene komunikované a diskutované v odbornom kruhu.

Celý článok…

iTMForum o našej konferencii

konferenceitsmf2015-600x150 

Chcete vedieť aké prednášky boli na našej konferencii? Prečítajte si článok nášho mediálneho partnera iTMForum.

Celý článok…

Správa z konferencie 2015

foto_poharV dňoch 16. - 17.4 2015 sa v hoteli Tatra v Bratislave uskutočnila 9. výročná odborná konferencia itSMF Slovensko 2015“ s podtitulom „Je IT váš partner v biznise?“

Na konferencii sa zúčastnilo 100 IT odborníkov nielen zo Slovenska , ale aj z Českej republiky. Tohtoročný program bol veľmi zaujimavý a všetci prednášajúci patria medzi špičkových odborníkov, ktorí udržali pozornosť účastníkov od začiatku až do konca.

Celý článok…

Last Call na konferenciu Spolu s biznisom

Už budúci týždeň v štvrtok sa začne 9. ročník výročnej konferencie itSMF Slovensko pod názvom „Spolu s biznisom“.Máte poslednú šancu sa prihlásiť na stretnutie s mnohými zaujímavými ľuďmi, ktorí si budú spolu so zahraničnými hosťami zdieľať skúsenosti, vyskúšajú si novinky Demo Corner a Speed Consulting a zaujímavé workshopy.

Celý článok…

Pozvánka na partnerskú konferenciu

ibmbusinessconnect2015
Príďte sa presvedčiť, ako inovácie a nápady fungujú v biznise. Zistite na vlastnej koži, prečo sú, práve inovácie v informačných technológiách, kľúčové pre rozvoj podnikania u nás aj vo svete. Navštívte už šesnásty ročník výročnej konferenie spoločnosti IBM na Slovensku, IBM Business Connect, a staňte sa aj vy lídrami v inováciách. Zažite spolu s nami príbehy úspešných firiem, ktorým sa podarilo presadiť sa nielen doma, ale aj vo svete.
Celý článok…

Všetky novinky


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

20.2. 2019 – Praktické skúsenosti s ITSM nástrojmi

29.1. 2019 – Requirements engineering

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...