itSMF > itSMF Slovensko > itSMF SK správy

Prvé výsledky z Benchmarkingu prevádzky IT v štátnej správe

IT manažéri riadia IT projekty a prevádzku za stovky miliónov €, ale len 12% z nich má vzdelanie v oblasti riadenia IT.

Na IT systémy vynakladá štátna správa stovky miliónov €, ale za posledné 3 roky len 6% zamestnancov v IT absolvovalo vzdelávanie v oblasti riadenia IT.

Podmienka pre riadiacu funkciu v štátnej správe je VŠ II. stupňa, napriek tomu len 12% IT manažérov má VŠ so zameraním na IT alebo manažment.

8% organizácií uviedlo, že vie plne preukázať, aké IT služby organizácia financuje.

Celý článok…

Zvýšte svoje kariérne možnosti v IT audite. Získajte certifikát CISA!

 Dovoľujeme si Vás pozvať na prípravný kurz profesijnej kvalifikácie CISA (Certified Information Systems Auditor).

CISA je medzinárodne uznávaná kvalifikácia, ktorá dokazuje, že jej absolventi majú vysokú úroveň vedomostí a skúseností v oblasti auditu IS, spôsobilosť v oblasti zabezpečenia a dostupnosti, znalosť príslušných noriem, integrity a vývoja softvéru. Kvalifikácia je určená najmä špecialistom, ktorí riadia, kontrolujú a hodnotia informačné technológie a informačné systémy v organizáciách.

Viac informácií o pripravovanom kurze nájdete na: 

http://www.isaca.sk/certification/priprava-na-skusky/

Celý článok…

Workshop Day 2015

itSMF Slovensko Vás pozýva na "Workshopday itSMF Slovensko 2015", tématicky zameraný najmä pre štátnu a inú verejnú správu v SR 22.10.2015 v Bratislave v hoteli TATRA.

Program "Workshopday itSMF Slovensko 2015" chce hlavne osloviť cieľovú skupinu, ktorá má svoje špecifiká a zároveň osobitné typy ťažkostí pri prevádzkovaní IT služieb. Za uplynulé roky sa štátna a iná verejná správa v SR stala príkladom pre okolité krajiny v napredovaní v oblasti digitalizácie a zavedenia elektronických služieb, a to najmä prostredníctvom eurofondov. Na druhej strane sa ani nevyhla chybám a zaváhaniam, z ktorých je možné sa ponaučiť ak budú otvorene komunikované a diskutované v odbornom kruhu.

Celý článok…

iTMForum o našej konferencii

konferenceitsmf2015-600x150 

Chcete vedieť aké prednášky boli na našej konferencii? Prečítajte si článok nášho mediálneho partnera iTMForum.

Celý článok…

Správa z konferencie 2015

foto_poharV dňoch 16. - 17.4 2015 sa v hoteli Tatra v Bratislave uskutočnila 9. výročná odborná konferencia itSMF Slovensko 2015“ s podtitulom „Je IT váš partner v biznise?“

Na konferencii sa zúčastnilo 100 IT odborníkov nielen zo Slovenska , ale aj z Českej republiky. Tohtoročný program bol veľmi zaujimavý a všetci prednášajúci patria medzi špičkových odborníkov, ktorí udržali pozornosť účastníkov od začiatku až do konca.

Celý článok…

Last Call na konferenciu Spolu s biznisom

Už budúci týždeň v štvrtok sa začne 9. ročník výročnej konferencie itSMF Slovensko pod názvom „Spolu s biznisom“.Máte poslednú šancu sa prihlásiť na stretnutie s mnohými zaujímavými ľuďmi, ktorí si budú spolu so zahraničnými hosťami zdieľať skúsenosti, vyskúšajú si novinky Demo Corner a Speed Consulting a zaujímavé workshopy.

Celý článok…

Pozvánka na partnerskú konferenciu

ibmbusinessconnect2015
Príďte sa presvedčiť, ako inovácie a nápady fungujú v biznise. Zistite na vlastnej koži, prečo sú, práve inovácie v informačných technológiách, kľúčové pre rozvoj podnikania u nás aj vo svete. Navštívte už šesnásty ročník výročnej konferenie spoločnosti IBM na Slovensku, IBM Business Connect, a staňte sa aj vy lídrami v inováciách. Zažite spolu s nami príbehy úspešných firiem, ktorým sa podarilo presadiť sa nielen doma, ale aj vo svete.
Celý článok…

Príhovor predsedu a podpredsedu itSMF Slovensko

 Vážení členovia itSMF Slovensko,

21.1.2015 sa konalo pravidelné Valné zhromaždenie itSMF Slovensko. Odzneli správy o činnosti združenia, finančná správa, plány podujatí a činnosť pracovných skupín na najbližší rok. Zúčastnenými členmi boli prijaté aj návrhy na zmenu stanov, ktoré mierne zjednudušia chod združenia. 

Celý článok…

Súťaž - Najlepší ITSM projekt

logo_sutaz2014itSMF Slovensko vyhlasuje tretí ročník súťaže „NAJLEPŠÍ ITSM PROJEKT ROKA 2014“. V prípade ak ste v roku 2014 realizovali a ukončili ITSM projekt a chcete odprezentovať jeho výsledky v rámci odbornej verejnosti a účastníkov itSMF konferencie, neváhajte a prihláste svoj projekt do súťaže. Súťaže sa môže zúčastniť každý projekt, ktorého predmetom bol návrh a zavedenie procesov ITIL v2 alebo ITIL v3.
Celý článok…

Webinar: The Business Value of IT Service Management

V súvislosti s pripravovanou konferenciou 2015 všetkým našim členom odporúčame pridať si do kalendára bezplatný Webinar: Bridging the Divide: The Business Value of IT Service Management ktorý môže priniesť zaujímavé informácie na tému blízku našej téme konferencie resp. z neho čerpať. http://www.theprisminstitute.org/events/event_details.asp?id=598836 
Celý článok…

Všetky novinky


Sponzori združenia

 

oc_logo 

 

 

Kalendár podujatí: 

………………………………………….. 

21.3. 2019 – Konferencia itSMF Slovensko

14.11. 2018 – Hodnotenie vyspelosti procesov 

11.10. 2018 – DevOps

12. 9. 2018 – IT Demand management  

25. 6. 2018 – T@F Klubový večer: Ako sa systematicky vzdelávať?

16.-17. 5. 2018 – Konferencia itSDFI 2018 

14. 3. 2018 – T@F: Dobrá prezentácia ako príbeh 

28. 2. 2018 – Dokumentácia v IT - Strata času? alebo Strategická hodnota?

7. –  8. 2. 2018 – Konferencia itSMF Slovensko 

………………………………………….. 

ITSM články a publikácie

articles_tablet  

Spolupracujeme

isaca_slovensko_lg

preventista
 

 itsmf-international 

International News...