Partnerské webináre KCCKB

Národné koordinačné centrum kybernetickej bezpečnosti organizuje bezplatné webináre na tému „Ako rozpoznať kybernetické hrozby v bežnej práci„. Tieto webináre sú zamerané na zvýšenie povedomia o kybernetickej bezpečnosti a poskytnutie praktických rád a postupov, ako sa chrániť pred kybernetickými hrozbami v každodennom pracovnom prostredí.

Pre koho 

Webináre sú určené pre bežných používateľov informačných technológií, ktorí potrebujú lepšie porozumieť kybernetickej bezpečnosti a naučiť sa rozpoznávať a zvládať rôzne typy kybernetických hrozieb.

Kedy, ako 

Webináre organizujeme raz za mesiac. Na získanie cenných rád  si rezervujte 40 min času. V priebehu pol roka sa budeme od vedením skúseného prednášajúceho Pavla Dovičoviča zaoberať rôznymi témami súvisiacimi s kybernetickou bezpečnosťou, vrátane rozpoznávania kybernetických hrozieb v bežnej práci, prevencie a ochrany pred nimi, ako aj reakcie na prípadné kybernetické útoky.

3. časť – MALWARE – august 2023

Na ďalšom z našich webinárov o bezpečnej práci s IT si objasníme pojem „malvér“, jeho prejavy a najmä riziká, ktoré nás čakajú ak nebudeme obozretní a na obrazovke sa nám zjaví oznámenie vydierača, že nám ukradol naše údaje. Na reálnych príkladoch z praxe si ukážeme, ako vyzerajú útoky škodlivým kódom (phishing), cez ktorý sa nám malvér dostane do našich počítačov.

4. časť – IT DOBRÝ SLUHA, ALE ZLÝ PÁN – september 2023

Prečo si do bytu nepustíme neznámeho človeka ale náš počítač nechávame nechránený? Ako ho správne „zamknúť“? Môžeme v práci používať naše vlastné IT zariadenia? Čo ak kybernetický útok v práci ohrozí aj nás samých? Sú naše smartfóny bezpečné?

5. časť – HESLÁ AKO ZÁKLAD BEZPEČNOSTI V IT – október 2023

V piatej časti našej webinárovej série si povieme o čom sa v kybernetickej bezpečnosti bavíme a dôvody, prečo sú v ohrození aj bežní používatelia informačných technológií. Na záver si vyskúšate, aké silné sú Vaše heslá.

6. časť – PRAKTICKÉ RADY PRE POUŽÍVATEĽOV IT – november 2023

Na záver si povieme desať základných princípov – praktických rád ako sa úspešne chrániť voči kybernetickým útokom. Pre každý z princípov uvedieme praktické príklady a na konci webinára zodpovieme položené otázky.